- پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام - https://borujensalam.ir -

حکم متفاوت قاضی دوستدار محیط زیست در چهارمحال وبختیاری

ارسال شده توسط سعید قوامی در بهمن ۶, ۱۳۹۸ @ ۹:۴۰ ق.ظ در اجتماعی,ایران,شهرستان ها,فرهنگی | بدون دیدگاه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، مدیـر کـل حفاظت محیط زیست استان گـفت: در یک پرونده ۳ نفر متخلف شکار غیرمجاز ۷ قطعه کبک در شهرستان شهرکرد به پرداخت جزای نقدی و هر کدام به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. شهرام احمدی در این رابطه افزود: پس از بررسی این پرونده، در راستای اجرای مجازات جایگزین حبس که منجر به بازپروری بزهکار و کاهش نرخ تکرار جرم شده و زمینه ساز پذیرش مسئولیت جرم ارتکابی و جبران خسارت ناشی از آن می‌شود، دستگاه قضا حبس این متهم را به انجام خدمت عمومی رایگان از طریق پاکسازی و جمع‌آوری زباله‌های موجود در محیط‌زیست منطقه چشمه مایک، دره سیر و دره باد اطراف شهر سورشجان هر کدام به میزان ۲۷۰ ساعت تبدیل کرد. مدیرکل حفاظت محیط زیست در ارتباط با این پرونده خاطرنشان کرد: یک نفر از متخلفان که اقدام به نگهداری و حمل یک قبضه سلاح شکاری و ۷۶ عدد فشنگ شکاری کرده بود به پرداخت بیست میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی ادامه داد: در پرونده ای دیگر ۲ نفر متخلف شروع به شکار با کارگذاشتن تله‌ جهت به دام انداختن حیات وحش در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد به تحمل ۷۴ ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند. احمدی افزود: با توجه به بررسی پرونده، با تصمیم دستگاه قضا این متخلفان محکوم به مطالعه یک مقاله محیط زیستی شدند که آن ها باید ظرف مدت شش ماه از زمان صدور رأی این مقاله را به دقت مطالعه و با حضور در دستگاه قضا به سؤالات تهیه شده از متن این مقاله، توسط صادر کننده رأی پاسخ دهند. احمدی اضافه کرد: این متخلفان باید به ۵۰ درصد سوالات پاسخ درست بدهند در غیر این صورت تخلف از دستور مقام قضایی است و مجازات های لازم برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

وی گفت: این تصمیم با درنظر گرفتن عدم وجود سابقه محکومیت کیفری متهمان، اعلام موافقت آنها، فرهنگ‌سازی و افزایش آگاهی نسبت به محیط زیست گرفته شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: چنانچه متهمان از اجرای حکم تخلف نمایند، تعقیب قانونی و مجازات لازم برای این متخلفان در نظر گرفته خواهد شد.

در ماه گذشته نیز ۳ نفر متخلف توسط قاضی دوستدار محیط زیست محکوم به پاکسازی محیط زیست جایگزین حبس شده‌اند.


آدرس سایت پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام: https://borujensalam.ir

لینک کوتاه : https://borujensalam.ir/?p=11632

کپی رایت © 2016 تمامی حقوق این سایت برای مجله خبری مهر محفوظ است