- پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام - https://borujensalam.ir -

قاچاق چوب جنگلی در محور لردگان به بروجن منجر به تصادف شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام، جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری از برخورد قانونی با متخلفین قطع درختان بلوط و قاچاقچیان چوب و زغال در جنگل‌های استان خبر داد و گفت: مأمورین یگان حفاظت شهرستان بروجن یک دستگاه خودروی حامل چوب جنگلی غیرمجاز را در محور لردگان به بروجن شناسایی کردند.

حسن عسگری افزود: به دنبال عدم توجه راننده متخلف به دستور ایست مأموران یگان حفاظت و متواری شدن آن به علت سرعت غیرمجاز خودروی پژوی متخلف با پیکاپ مأموران منابع طبیعی برخورد و منجربه تصادف گردید.

وی با بیان اینکه این حادثه صدمات جانی در پی نداشت، اضافه کرد: سالانه حوادث مشابه در این خصوص در شهرستان های جنگلی استان و اغلب در لردگان و خانمیرزا رخ می‌دهد که بعضا منجر به فوت افراد نیز می‌شود.

جانشین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: امید است این حوادث تلنگری برای سوداگران قاچاق چوب و زغال باشد.

عسگری از مردم خواست: هرگونه تخلف در حوزه منابع طبیعی را از طریق شماره های 139 و ۱۵۰۴ تلفن امداد و نجات جنگل و مرتع به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اطلاع دهند.