- پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام - https://borujensalam.ir -

اختصاص ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار از ردیف‌های مختلف بودجه‌ای به شهرستان بروجن در سال جاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ،فرماندار شهرستان بروجن به مناسبت روز خبرنگار گفت: در سال‌جاری ۹۵۰ ميليارد ريال اعتبار از رديف‌های مختلف بودجه‌ای به اين شهرستان اختصاص يافت.

مسعود ملکی تاکید کرد: از این مبلغ 490 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در ۲۷ فصل، ۳۱۰ میلیارد ریال مختص محرومیت‌زدایی و ۱۵۰ میلیارد ریال در اختیار نماینده مجلس است.
ملکی با اشاره به همکاری مطلوب شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری با بخش دولتی در شهرستان بروجن گفت: طی دو سال اخیر ۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل گلزارهای شهدای گمنام، مدارس، مساجد و معابر روستایی و… توسط این کارخانه هزینه شده است.
وی با اشاره به اختصاص اعتبارات به طرح‌های اولویت‌دار شهرستان بروجن افزود: اعتبارات محرومیت‌زدایی برای تامین آب آشامیدنی، احداث جاده‌ها، اجرای زیرساخت‌های صنعتی و توسعه کشاورزی اختصاص می‌یابد.
ملکی به پتانسیل چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن در حوزه کشاورزی و دامپروری اشاره و تصریح کرد: توسعه کشاورزی مکانیزه این شهرستان، احداث گلخانه‌ها و کشت محصولات کم‌آب‌بر در دستور کار قرار دارد.
وی یادآور شد: احداث چهار مجتمع گلخانه‌ای به وسعت 200 هکتار و ساخت مجتمع‌های دامپروری در شهرهای فرادنبه، نقنه، گندمان، سفیددشت و بلداجی با هدف اشتغال‌زایی، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی جزو برنامه‌های اولویت‌دار توسعه‌ای در شهرستان بروجن است.
فرماندار بروجن با اشاره به فعالیت پنج شهرک و ناحیه صنعتی در این شهرستان اظهار داشت: ششمین شهرک صنعتی شهرستان پس از تصویب در شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری و مصوبه تخصیص اعتبارات از سوی هیات دولت، در گندمان احداث می‌شود.
وی گفت: در سال گذشته ۴۰۰ هکتار به مجموع شهرک‌های صنعتی شهرهای بروجن و سفیددشت شهرستان بروجن اختصاص پیدا کرد.
ملکی تاکید کرد: البته شهرستان بروجن برای توسعه کشاورزی، دامپروری و صنعت با مشکل شدید تامین آب مواجه است و همین عامل باعث شده تا سرمایه‌گذاران تمایل به سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها نداشته باشند.
وی افزود: هم‌اکنون وضعیت آب آشامیدنی در شهرها و روستاهای شهرستان بروجن مطلوب نیست و در برخی شهرهای این شهرستان از طریق تانکرهای سیار، آب وارد منبع می‌شود.
فرماندار بروجن تصریح کرد: شرکت آب فاضلاب چهارمحال و بختیاری ضمن تقویت آب‌رسانی به مناطق مختلف شهرستان بروجن باید اصلاح شبکه‌های فرسوده را در دستور کار قرار دهد.
وی یادآور شد: البته اجرای این فعالیت‌ها برای کوتاه‌مدت و به‌صورت موقت است و رفع همیشگی آن به تسریع در روند تکمیل و بهره‌برداری از طرح انتقال آب بن به بروجن نیاز دارد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: در این مدت انجام فعالیت‌های زیادی تحت تاثیر قرار گرفت اما روند اجرایی امور متوقف نشد.
فرماندار بروجن به شیوع موج پنجم ویروس کرونا با سویه دلتا اشاره و تاکید کرد: مردم تا زمان مهار و ریشه‌کنی ویروس کرونا باید ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی با کادر سلامت، بهداشت و درمان همکاری کنند.
وی افزود: رسانه‌های گروهی با عمل به رسالت مطبوعاتی خود، تمامی هجمه‌های تبلیغاتی دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران را خنثی می‌کنند.
ملکی تصریح کرد: رسیدن جامعه به حد مطلوبی از رشد و بالندگی مرهون تلاش‌ها و فعالیت‌های خبرنگاران و فعالان رسانه‌های گروهی است.
وی یادآور شد: رسانه‌های گروهی همچنین روحیه مطالبه‌گری در بخش‌های مختلف را بین مردم جامعه ترویج داده‌اند.