- پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام - https://borujensalam.ir -

صنعت فولاد یکی از صنایع بسیار ارزشمند در حوزه تولید و ایجاد اشتغال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام [1] ، غلامعلی حیدری اول اسفندماه در دیدار با مدیران عامل شرکت‌های فولاد سفیددشت، فولاد تاراز و ورق خودرو در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه امروز یکی از مهم‌ترین موضوعات در استان بحث بیکاری است، اظهار کرد: صنایع به‌خوبی می‌توانند در راستای ایجاد اشتغال پایدار گام بردارند و صنعت فولاد یکی از صنایع بسیار ارزشمند در حوزه تولید و ایجاد اشتغال محسوب می‌شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: متاسفانه نرخ بالای بیکاری در این استان موجب شده است تا آمار مهاجرت به استان‌های مجاور به‌شدت بالا برود، این مسئله آسیب‌های بسیاری را به‌دنبال داشت، باید با ایجاد اشتغال پایدار از مهاجرت به سایر استان‌ها جلوگیری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه توسعه صنایع می‌تواند گامی موثر در ایجاد اشتغال پایدار باشد، توضیح داد: آمادگی حمایت برای اجرای طرح‌های توسعه فولاد در چهارمحال و بختیاری را داریم، صنایع فولادی می‌تواند برای افراد به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال پایدار ایجاد کند.

حیدری بیان کرد: در اجرای طرح‌های توسعه فولاد در چهارمحال و بختیاری باید مباحث آمایش سرزمین و پیوست عدالت مورد توجه قرار بگیرد تا این طرح‌ها موجب توسعه و پیشرفت در استان شوند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بر سر راه تولید و اجرای طرح‌های توسعه صنعتی در استان موانعی مانند زمین مناسب، تخصیص آب، مشکل برق و … وجود دارد، گفت: می‌توان برای مشکل کمبود آب از پساب استفاده کرد، همچنین کارخانه‌ها برای حل مشکل سوخت تنها به یک سوخت اکتفا نکنند، بلکه سوخت‌های جایگزین را برای مواقع بحرانی در نظر داشته باشند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذارانی که برای سرمایه‌گذاری در چهارمحال و بختیاری ورود پیدا می‌کنند، تلاش کنند از ظرفیت نیروهای جوان بومی و توانمند بهره ببرند، همچنین صنایع مستقر سرمایه خود را در بانک‌های استان سپرده‌گذاری کنند تا بتوان از این منابع مالی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مشاغل خرد استفاده کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان تاکید کرد: خدمت به مردم یک نوع عبادت محسوب می‌شود، باید با قدرت و کار جهادی در راستای حل مشکلات مردم گام برداریم، همچنین صاحبان صنایع در استان بخشی از درآمد خود را به بحث‌های توسعه‌ای و اقدامات فرهنگی اختصاص دهند.

۹۲ درصد نیروهای شرکت فولاد سفیددشت بومی منطقه هستند

ارباب‌زاده ،مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت در شهرستان بروجن با بیان اینکه تلاش شده در سه مجموعه فولادی فعال در استان از ظرفیت نیروهای بومی استفاده شود، اظهار کرد: ۹۲ درصد نیروهای شرکت فولاد سفیددشت بومی منطقه هستند.

وی افزود: همچنین در آزمون استخدامی برای جذب نیرو در طرح توسعه‌ای شرکت فولاد سفیددشت، متقاضیان ۱۰۰ درصد بومی بودند.

ارباب‌زاده در پایان تاکید کرد: شرکت فولاد سفیددشت، تاراز و ورق خودرو در راستای مسئولیت‌های اجتماعی بخشی از درآمد خود را به این استان در راستای اقدامات عام‌المنفعه اختصاص می‌دهند.