امروز

شنبه, ۳۰ تیر , ۱۴۰۳

  ساعت

۱۰:۱۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن ، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه از آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم ماشین ریخته گری بیلت در شرکت فولاد سفیددشت با سرمایه گذاری و حمایت شرکت فولاد مبارکه و ایمیدرو خبر داد و گفت: پس از اجرای کامل این طرح، بسته به شرایط و نیاز بازار، ظرفیت و توانایی تولید هم زمان محصول تختال و بیلت در شرکت فولاد سفیددشت فراهم خواهد شد.

محمد یاسر طیب نیا با اشاره به هزینه ۲۴ میلیون یورویی و ۲ هزار میلیارد ریالی این طرح که با مشارکت فولاد مبارکه و سازمان ایمیدرو تعهد گردیده است، افزود: مدت زمان اجرای پروژه ۳۰ ماه برآورد شده که از طریق فاینانس و با همکاری کنسرسیوم شرکت طرف قرارداد خارجی و شرکت فولاد تکنیک اجرا خواهد شد.

مدیرعامل گروه فولاد مبارکه ظرفیت این خط تولید را ۸۰۰ هزار تن شمش اسلب و بیلت با گریدهای مختلف اعلام و اظهار کرد: با اجرایی شدن این طرح امکان تولید محصولات طویل در گروه فولاد مبارکه و کامل تر شدن زنجیره تولید فراهم خواهد شد.

در همین زمینه محمود ارباب زاده مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری پس از نشست هماهنگی اجرای طرح ماشین ریخته گری بیلت در این شرکت تصریح کرد: به منظور افزایش بهره وری تجهیزات و با عنایت به اینکه بازارهای داخلی و حتی خارجی بعضاٌ تولید بیلت و در مواقعی هم تولید محصولات تخت را می طلبد، تصمیم گرفته شد که امکان و توانایی تولید هر دو محصول طویل و تخت در شرکت فولاد سفیددشت فراهم باشد.

وی با اشاره به اهمیت اجرای این طرح که به متنوع تر شدن سبد محصولات این شرکت منجر خواهد شد، به تشریح وضعیت اجرای عملیات ساختمانی و سازهای طرح و شرایط ساخت تجهیزات خط تولید آن اشاره و اظهار کرد: خوشبختانه با هماهنگی های به عمل آمده عملیات ساخت تجهیزات خارجی این پروژه در شرکت طرف قرارداد آغاز و به پیشرفت ۶ درصدی رسیده است و عملیات مربوط به بخش اجرای سالن پروژه نیز با سرمایه گذاری فولاد مبارکه و با قراردادهایی که بین شرکت ملی فولاد ایران، پیمانکاران پروژه و شرکت به امضا رسیده است، آغاز و طبق برنامه زمان بندی شده، مقرر است که طی مدت ۳۰ ماه وارد فاز بهره برداری شود.

به گفته مدیرعامل شرکت فولاد سفیددشت، این شرکت بعد از شرکت فولاد خوزستان دومین شرکت کشور خواهد بود که ظرفیت و توانایی تولید همزمان بیلت و تختال را خواهد داشت.

وی افزود: علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بیشتر و ارتقای جایگاه گروه فولاد مبارکه و مشخصاٌ فولاد سفیددشت در بازارهای داخلی و بین المللی، ایجاد اشتغال پایدار از دیگر مزایای اجرای این طرح است، به طوریکه پس از بهره برداری، زمینه اشتغال ۱۲۰ نفر به طور مستقیم و چند صد نفر نیز به طور غیرمستقیم فراهم خواهد شد.

ارباب زاده افزود: با تکمیل زنجیره فولادسازی در شرکت فولاد سفیددشت، زمینه توسعه ۲۰۰ واحد کوچک فولادی و فلزی در استان چهارمحال و بختیاری فراهم می شود.

وی در خصوص تأمین آب موردنیاز طر ح بیلت خاطرنشان کرد: آب موردنیاز ماشین ریخته گری بیلت نیز همانند آب واحد احیا مستقیم شرکت از محل پساب تصفیه شده شهرستان بروجن تأمین خواهد شد.

مدیرعامل فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری در بخش پایانی سخنان خود افزود: شرکت فولاد سفیددشت به عنوان یکی از بزرگترین طرح های هفتگانه فولادسازی کشور، در حال حاضر ماهانه ۸۵ هزار تن آهن اسفنجی تولید می کند و اضافه شدن خطوط تولید تختال و بیلت، زنجیره تولید شرکت را در کنار واحد احیا مستقیم کامل تر خواهد کرد.

علاوه بر ایجـاد ارزش افـزوده بیشـتر و ارتقای جایـگاه گـروه فـولاد مبارکـه و مشـخصا فـولاد سفیددشـت در بازارهـای داخلـی و بین المللـی، ایجـاد اشـتغال پایـدار از دیگـر مزایـای اجـرای ایـن طـرح اسـت، به طوریکه پـس از بهره بـرداری، زمینـه اشـتغال ۱۲۰ نفـر به طـور مسـتقیم و چنـد صـد نفـر نیـز به طـور غیرمسـتقیم فراهـم خواهـد شـد

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی