امروز

چهارشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۶:۴۱ قبل از ظهر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ، مدیر منطقه ۲ عملیات انتقال گاز کشور با فرماندار دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار شهرستان بروجن ظرفیت ایستگاه انتقال گاز دوراهان ۱، ۲و ۳ بر روی خط سراسری گاز را ۲۸۰ میلیون متر مکعب در روز عنوان کرد و گفت: احداث  تأسیسات انتقال گاز دوراهان ۱۰ این ظرفیت را به ۳۷۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش خواهد داد.
مسعود ملکی اظهار داشت: کلیه مراحل طراحی، ساخت، اجرا و بهره برداری این مجتمع توسط  کارشناسان و شرکت های ایرانی صورت گرفته و ظرف ۳۰ ماه آینده عملیاتی خواهد شد.
ملکی افزود: با بهره برداری از تأسیسات انتقال گاز دوراهان ۱۰، ایستگاه انتقال گاز دوراهان شهرستان بروجن به بزرگترین مجتمع انتقال گاز کشور تبدیل خواهد شد.
مدیر منطقه ۲ عملیات انتقال گاز کشور اظهار داشت: خط لوله سوم سراسری، گاز استحصال شده از میادین گازی پارس جنوبی را به موازات خط لوله سراسری دوم جهت مصارف صنعتی، تجاری و خانگی به مناطق مرکزی و شمال کشور منتقل می کند.
 سید مجتبی گلستانه گفت: این خط سراسری به طول ۱۲۶۷ کیلومتر با ظرفیت ۹۰ میلیون متر مکعب در روز از مسیر عسلویه، کنگان، ساوه و رشت عبور کرده و ایستگاه های تقویت فشار گاز کنگان، فراشبند، نورآباد، پاتاوه، دوراهان، پل کله و دهق به ترتیب وظیفه تقویت گاز در جریان این خط لوله را برعهده دارند.
وی افزود: برای تکمیل و بهره برداری از مجتمع تأسیسات تقویت فشار گاز دوراهان مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال در نظر گرفته شده است

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد