امروز

دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲

  ساعت

۰۵:۵۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بروجن سلام ،حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری شامگاه چهارشنبه در نشست با اصحاب رسانه وخبرنگاران گفت: آب کلیدواژه و گلوگاه توسعه کشور است ودر همین راستا تامین آب پایدار برای بخش‌های مختلف آشامیدنی، صنعت و کشاورزی به‌ طور خاص در دستور کار نمایندگان استان در مجلس قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی به اولویت‌های شهرستان بروجن اشاره کرد و گفت: آب، جاده و راه‌ها، کشاورزی، آموزش عالی، بهداشت و درمان و صنعت از جمله این اولویت‌ها به شمار می‌رود.

اولویت‌دارترین موضوع در شهرستان بروجن مسئله آب است چرا که لازمه حرکت در چهار حوزه دیگر رسیدن شهرستان به خودکفایی در بحث آب پایدار است ، هم‌اکنون تمام دشت‌های استان چهارمحال و بختیاری ممنوعه و ممنوعه‌بحرانی است و مردم استان مشکل تامین آب آشامیدنی مواجه هستند.

وی گفت: طرح قانونی انتقال آب بن_بروجن تا آبانماه امسال بهره‌برداری و مشکل نیمی از مردم استان رفع می گردد.

وی با بیان اینکه استان چهارمحال وبختیاری پایتخت آب کشور است؛ وبا اجرای طرح‌های انتقال آب بین‌‍‌حوضه‌ای کشور به‌ویژه از چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران در سال‌های گذشته گفت: اجرای این طرح‌ها به‌صورت غیرعلمی و غیرکارشناسی باعث بروز پدیده خشکسالی در این استان شده است.

جعفری تونل‌های کوهرنگ ۱، ۲ و بهشت‌آباد را از نمونه‌های طرح‌های غیرعلمی و غیرکارشناسی انتقال آب بین‌‍‌حوضه‌ای از چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی اعلام و تصریح کرد: در این طرح‌ها حتی یک لیتر آب برای مردم این استان به‌عنوان سرچشمه و استان مبدأ لحاظ نشده است.

وی یادآور شد: طرح تحقیق و تفحص از وزارت نیرو در بخش طرح‌های انتقال آب بین‌‍‌حوضه‌ای کشور انجام و گزارش آن از صحن علنی مجلس شورای اسلامی خوانده شد و به قوه قضاییه ارسال شده است.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقرار ۴۳ درصد صنایع چهارمحال و بختیاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این شهرستان اظهار داشت: هم‌اکنون کارخانه‌های تولید فولاد، ورزق خودرو، موکت و بزرگ‌ترین صنایع نساجی کشور و استان در این منطقه استقرار دارد.

جعفری به لزوم استفاده پساب برای تامین آب مورد نیاز در تمامی فولادها و صنایع آب‌بَر اشاره و تصریح کرد: در این زمینه کارخانه‌های فولاد و ورق خودرو در سفیددشت از پساب فاضلاب استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از صنایع موجود در چهارمحال و بختیاری و شهرستان بروجن، یادآور شد: تکمیل زنجیره تولید از مهم‌ترین نیازها در حوزه صنایع استان به‌شمار می‌رود.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال واحد فولادسازی سفیددشت که ۹۷ درصد پیشرفت دارد، افتتاح می‌شود و می‌تواند فولاد اسفنجی را تبدیل به شمش کند.

وی با اشاره به چهار خطه بودن جاده‌های ورودی و خروجی شهرستان بروجن گفت: در سال‌جاری آسفالت و بازسازی ۲۵ کیلومتر راه روستایی این شهرستان در دستور کار قرار گرفت که در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: در سفر رییس بنیاد مستضعفان به بروجن یک هزار تن سیمان برای شهرستان بروجن مصوب شد که به همه مجموعه‌های فرهنگی در حال ساخت از قبیل پایگاه‌های نمازجمعه، امامزاده‌ها، مراکز بهداشتی و شهرداری‌های ۶ شهر به‌صورت رایگان تحویل داده شد.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی به عقب‌ماندگی‌های تاریخی در حوزه آموزش عالی، بهداشت و درمان این شهرستان اشاره و تصریح کرد: پس از ۳۱ سال تلاش و پیگری مجوز ارتقای دانشکده پرستاری بروجن به دانشکده علوم‌پزشکی صادر شد.

جعفری کشاورزی و دامپروری را یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ظرفیت‌های توسعه‌ای چهارمحال و بختیاری اعلام و تاکید کرد: در افزون‌بر چهار دهه گذشته نسبت به این موضوع غفلت اما در دولت سیزدهم توسعه گلخانه‌ها، تامین زیرساخت‌های لازم مانند آب و برق در مجتمع‌های گلخانه‌ای و دامپروری و اجرای روش‌های آبیاری نوین در دستور کار قرار گرفته و به آن توجه جدی شده است.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسکن مهر در محله‌های منظریه شهرکرد و الهیه بروجن از ۱۵ سال قبل آغاز شد اما هنوز زیرساخت‌های الهیه با بیش از هفت هزار نفر جمعیت در برخی امور مانند شبکه جمع‌آوری فاضلاب انجام نشده و هم‌اکنون در حال اجرا است.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده از سوی نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی در سه سال اخیر ۱۹۴ میلیارد ریال از ردیف‌های اعتباری مختلف به ورزش شهرستان بروجن تزریق شد.

جعفری اظهار داشت: در حوزه بهداشت و درمان حتی یک دستگاه ام. آر. آی. (MRI) در بیمارستان بروجن وجود نداشت که این تجهیزات ۱.۵ سال قبل در این بیمارستان مستقر شد البته بیمارستان بروجن نیازمند تجهیزاتی هست که در سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرستان بروجن قرار شد کمبودها وتجهیزات مورد نیاز بیمارستان بروجن تامین شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی